رویدادهای مهم سال 1367

مهمترین رویداد شماره 1 در سال 1367

مخالفت با استعفای نابهنگام نخست‌وزیر.

مهمترین رویداد شماره 2 در سال 1367

ابراز نگرانی شدید نسبت به نفوذ انجمن حجتیه.

مهمترین رویداد شماره 3 در سال 1367

پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت (در پیام امام به مناسبت پذیرش قطعنامه آمده است: "و اما در مورد قبول قطعنامه كه حقیقتا مسأله بسیار تلخ و ناگواری برای همه و خصوصا برای من بود این است كه من تا چند روز قبل معتقد به همان شیوه دفاع و مواضع اعلام شده در جنگ بودم و مصلحت نظام و كشور و انقلاب را در اجرای آن می‌دیدم ، ولی به واسطه حوادث و عواملی كه از ذكر آن فعلا خودداری می‌كنم و به امید خداوند در آینده روشن خواهد شد و با توجه به نظر تمامی كارشناسان سیاسی و نظامی سطح بالای كشور ـ كه من به تعهد و دلسوزی و صداقت آنان اعتماد دارم ـ با قبول قطعنامه و آتش بس موافقت نمودم و در مقطع كنونی آن را به مصلحت انقلاب و نظام می‌دانم و خدا می‌داند كه اگر نبود انگیزه‌ای كه همه ما و عزت و اعتبار ما باید در مسیر مصلحت نظام و مسلمین قربانی شود، هرگز راضی به این عمل نمی‌بودم و مرگ و شهادت برایم گواراتر بود ، اما چاره چیست؟ .... من باز می‌گویم قبول این مسأله برای من از زهر كشنده‌تر است ، ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم.")

مهمترین رویداد شماره 4 در سال 1367

نگارش نامه‌ای با مضمون باز بودن باب اجتهاد در حکومت اسلامی و اختلافات در میان نیروهای انقلاب که بعدها به منشور برادری نام گرفت.

مهمترین رویداد شماره 5 در سال 1367

ضروری خواندن تشکیل بسیج دانشجویی و طلّاب در پیام خود به مناسبت هفته بسیج.

مهمترین رویداد شماره 6 در سال 1367

صدور پیام به گورباچف و دعوت او به حقیقت (امام در پیام خود به گورباچف از به بن‌بست رسیدن کمونیسم و مشکلات پیش روی لیبرالیسم می‌گویند و او را به اسلام دعوت می‌کنند. این پیام توسط هیاتی به سرپرستی آیت‌الله جوادی آملی و همراهی دکتر محمدجواد لاریجانی معاون وقت وزیر امورخارجه و سرکار خانم مرضیه دبّاغ از اعضای دفتر امام، تحویل گورباچف شد.)

مهمترین رویداد شماره 7 در سال 1367

صدور حکم اعدام سلمان رشدی در پی انتشار کتاب آیات شیطانی.

مهمترین رویداد شماره 8 در سال 1367

در پاسخ مفصل به نامه‌ای از تحلیل خود درباره حوزه‌ها و طلاب و دغدغه‌هایشان در این باره نوشتند که بعدها به منشور روحانیت معروف شد.

برای مشاهده و عضویت در شبکه اجتماعی مورد نظر بر روی آیکن آن کلیک کنید.