شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

نامه به خانم زهرا جعفری (قبول هدیه ایشان و اهدای دوباره آن)

تهران، جماران
پاسخ به نامه یک خانم فداکار؛ قبول هدیه ایشان و اهدای دوباره آن
جعفری، زهرا
جلد ۱۸ صحیفه امام خمینی (ره)، صفحه ۲۱

[بسم الله الرحمن الرحیم. به نام خداوند بخشنده مهربان‌
خدمت رهبر کبیر انقلاب و نایب بر حق امام زمان سلام؛ امیدوارم این سلام گرم و ناقابل من را که از فرسنگها راه دور می‌آید بپذیری. سلامی مملو از مهر و محبت؛ سلامی که از اعماق قلبم برمی‌خیزد و به سوی شما می‌آید. سلامی که از این تونلهای پر پیچ و خم جاده‌ها گذشته و هزاران خاطره‌های گوناگون در برگرفته و برای شما بازگو می‌کند. سلامی که از وجود این جانب به شما امام عزیز گزارشها می‌دهد.
ان شاء الله که حالت خوب بوده و در پناه ایزد متعال به سلامتی هر چه تمامتر زندگی کنی و در پناه امام زمان خوش و خرم باشی. من زنی 32 ساله هستم که شش دختر دارم. من گردنبندی که از دسترنج خودم تهیه کردم، می‌خواهم برای شما بفرستم؛ امیدوارم که قبول فرمایید.
امام عزیز، ما شما را خیلی دوست داریم و خیلی دلمان می‌خواهد شما را زیارت کنیم ولی چون نمی‌توانیم به دیدن شما بیاییم می‌خواهیم یک چیزی از شما داشته باشیم. از شما خواهش می‌کنیم که جواب نامه را به دست خودت برایمان بفرستی و همراه آن یک دعا برایمان بنویس که بخوریم تا سلامت باشیم. دیگر عرضی ندارم جز سلامتی شما. خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار، از عمر ما بکاه و به عمر او بیفزای.- 26/ 4/ 62- به امید پیروزی اسلام- زهرا جعفری‌].
بسمه تعالی‌
خواهرم، نامه محبت‌آمیز و هدیه‌ای که فرستاده بودید واصل شد. از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند متعال شما و فرزندانتان را سلامت و عافیت و سعادت دین و دنیا و آخرت عنایت فرماید. چون میل دارم که خود شما از هدیه که برای من فرستاده‌اید و آن را قبول نموده‌ام استفاده کنید، لهذا برای شما فرستادم. و السلام علیک و رحمه الله.
روح الله الموسوی الخمینی‌امام خمینی (ره)؛ 01 تیر 1362
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: