مطلب مرتبط

بزرگ پاسدار قرآن کریمبزرگ پاسدار قرآن کریم
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام به پاسداران انقلاب اسلامی (وظایف پاسداران)

قم
میلاد مسعود حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار
تشریح وظایف پاسداران در برابر اسلام و انقلاب
پاسداران انقلاب اسلامی
جلد ۸ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۰۵ تا صفحه ۳۰۶

بسم الله الرحمن الرحیم‌
2 شعبان المعظم 99
روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است، به عموم هم میهنان و بخصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض [می‌کنم‌] و بحق باید این روز معظم را «روز پاسدار» بنامیم. روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است. پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد؛ و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوتی بنی امیه نجات داد. رژیم منحط بنی امیه می‌رفت تا اسلام را رژیم طاغوتی، و بنیانگذار اسلام را بر خلاف آنچه بوده معرفی کند. معاویه و فرزند ستمکارش «2» به اسم خلیفه رسول الله با اسلام آن کرد که چنگیز با ایران؛ و اساس مکتب وحی را تبدیل به رژیم شیطانی نمود. اگر فداکاری پاسدار عظیم الشان اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران بزرگ و اصحاب فداکار او نبود، اسلام در خفقان بنی امیه و رژیم ظالمانه آنان وارونه معرفی می‌شد، و زحمات نبی اکرم- صلی الله علیه و آله- و اصحاب فداکارش هدر می‌رفت.
هان، ای پاسداران عصر حاضر و انقلاب اسلامی! به امام امت «3» و پاسدار قرآن کریم‌ و اسلام عزیز اقتدا نموده حق پاسداری از انقلاب اسلامی را به خوبی ادا کنید؛ و از این منصب بزرگ، که منصب انبیای عظام و اولیای خداوند تعالی است به خوبی حفاظت کنید. نکند خدای نخواسته کاری کنید که مقام پاسداری لکه دار شود؛ و مبادا در لباس پاسداری از شما عملی صادر شود که موجب سرشکستگی اسلام باشد و خدای نخواسته گفته شود پاسداران اسلام چون ماموران سازمان «4» هستند.
و اکیداً از شما جوانان عزیز خواستارم که عناصر ناپاک را از خود دور کنید. که عمل خلاف یک نفر ممکن است گروهی را بدنام کند. ما امروز مواجه هستیم با گروههایی که در کمین نشسته و می‌خواهند اسلام و انقلاب شکوهمند اسلام را بر خلاف آنچه هست معرفی کنند و به قشرهای مختلف اسلامی خرده گیرند؛ و آنچه در افراد غیر مسئول می‌گذرد به حساب نهضت و اسلام بیاورند. لهذا لازم است علمای اعلام، که راهنمای جامعه هستند، و کمیته‌ها و دادگاهها و پاسداران انقلاب کوشش کنند و نگذارند کسانی از روی شیطنت و توطئه یا از روی جهالت و بی‌اطلاعی از مبانی اسلام، رفتاری کنند که نهضت پاک اسلامی را واژگونه و مکتب مقدس اسلام و جمهوری اسلامی را لکه دار کنند. من از تمام گروههای مذکور می‌خواهم که به دولت موقت اسلامی کمک کنند؛ و دخالتهای مستقیم در امور دولتی و در عزل و نصب ماموران نکنند. دخالتهایی که موجب تضعیف دولت اسلامی می‌شود بر خلاف رضای خداست و باید از آن احتراز شود.
روح الله الموسوی الخمینی‌

«۱»- در صحیفه نور، تاریخ ۹/ ۴/ ۵۸ درج شده است، اما تاریخ ۶/ ۴/ ۵۸ مطابق با ۲ شعبان ۹۹ شب ولادت حضرت امام حسین( ع) به استناد نسخه دستنویس صحیح است.«۲»- یزید بن معاویه.«۳»- حضرت ولی عصر( عج).«۴»- اشاره به« سازمان امنیت» رژیم شاه( ساواک) است‏


امام خمینی (ره)؛ 06 تیر 1358

جمله طلایی

فراز طلایی

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: