مطلب مرتبط

سخنرانى در جمع خلبانان و پرسنل نيروى هوايى (لزوم حفظ وحدت)
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

سخنرانی در جمع خلبانان و پرسنل نیروی هوایی (لزوم حفظ وحدت)

تهران، حسینیه جماران
لزوم حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه و اختلاف
خلبانان و پرسنل نیروی هوایی‌
جلد ۱۴ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۱۱ تا صفحه ۳۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم‌

حفظ وحدت کلمه و انسجام در نیروهای مسلح‌

من ضمن تقدیر از این شجاعت و ابتکار آقایان و باز تقدیر از اینکه شماها اول کسی بودید که به ملت پیوستید و امیدوارم که تا آخر هم به این عهد خودتان باقی باشید، باید چند کلمه‌ای عرض کنم و آن امری است که از همه امور برای هم کشور، هم برای اسلام و هم برای ارتش مهمتر است و آن همانی [است‌] که پیروزی را به شما داد؛ وحدت کلمه و انسجام کامل در همه قوای مسلح.
اگر بنا شود که- خدای نخواسته- در قوای مسلح، به واسطه تبلیغات سوئی که گاهی به اغراض فاسدی می‌شود، یک اختلافی پیدا بشود، این موجب این می‌شود که عنایت خدای تبارک و تعالی- خدای نخواسته- برگردد و باز همان ابتلائات و همان بساطی که دیدید در طول تاریخ بر این ملت واقع شد- خدای نخواسته- عود کند. بر همه شما، بر همه ما و بر همه ملت است که وحدت کلمه را همان طوری که تا حالا بحمد الله حفظ کرده‌اند، از این به بعد هم حفظ کنند و به حرف مفسدها که برانگیخته از همان ابرقدرتها هستند، هیچ گوش ندهند و چنانچه در بینشان یک افراد فاسدی پیدا شد که بخواهند تفرقه ایجاد کنند، آنها را نصیحت کنند و اگر گوش نکردند، به فرماندهان معرفی کنند، تا آنها را به دادگاه ببرند و نگذارند که- خدای نخواسته- این انسجامی که الآن بین همه هست، گسیخته بشود.
و مهمتر از این توجه به خداست. هر چه داریم از اوست و هر چه هستیم. او هستی‌ داده به ما و ما باید توجه به او دائماً داشته باشیم و بدانیم که پیروزی از اوست و اگر- خدای نخواسته- انحرافی پیدا بشود، شکست به عهده ماست. و من امیدوارم که شما برادرهای عزیز توجه داشته باشید که اسلام برای همه [است‌]، برای همه مستضعفین، که از آن جمله خود شماها هستید؛ یعنی، شمایید که قدرتهای بزرگ، شما را کوچک شمردند و بحمد الله شما ثابت کردید که تخیلات آنها باطل است و امیدوارم که باز با جدیت خودتان، ابتکار خودتان، به راه انداختن کارهایی که باید راه بیفتد، باز به دشمنها اثبات کنید که ایران با اتکا به خدا پیروز است. و من امیدوارم که این پیروزی را هر روز نصیب شما خدای تبارک و تعالی بفرماید.
سلام و درود بر همه شما و بر همه رزمندگانی که در راه خدا رزم می‌کنند و رحمت بر شهدایی که از شما و از دیگران تقدیم بارگاه خدا شده است. سلامت باشید، ان شاء الله.امام خمینی (ره)؛ 01 اردیبهشت 1360

صوت مطلب

کیفیت متوسطحجم 120 مگابایتبیشتر

فراز طلایی

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: