شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

حکم انتصاب مجدد آقای مهدی کروبی به سمت سرپرست حجاج ایرانی‌

تهران، جماران
انتصاب مجدد سرپرست حجاج بیت اللَّه الحرام
کروبی، مهدی
جلد ۲۰ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۷۸ تا صفحه ۳۷۹

توضیح تاریخی

  • مزدوران رژیم آل سعود در مکه به حاجیان ایرانی حاضر در مراسم برائت از مشرکین حمله کردند و تعدادی از آن‌ها را کشتند. شنیده شده که امام پس از این واقعه تا یک هفته هیچ نخندیدند و غمگین بودند. دایره‌المعارف مصوّر تاریخ زندگی امام خمینی، جعفر شیرعلی‌نیا، نشر سایان، صفحه 404.

بسم الله الرحمن الرحیم‌
جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ مهدی کروبی- دامت افاضاته‌
پس از تشکر از مقاومت اسلامی و وصف ناپذیر حجاج مظلوم و محترم بیت الله الحرام در مقابل هجوم آل سعود، این روسیاهان تاریخ و عمال چشم و گوش بسته امریکای جهانخوار، و نیز تشکر از مقاومت متعهدانه و شجاعانه جنابعالی، که با وجود گرفتاری در چنگال خون‌آشام آل سعود با پیامها و مصاحبه‌های آتشین پرده از روی چهره کریه این جنایتکاران تاریخ برداشته و کوس رسوایی فراموش ناشدنی امریکای جنایتکار و عمال خبیث آن را در عالَم به صدا درآوردید، جنابعالی را، که بحمد الله در صف اول مجاهدان اسلام بوده و هستید، چون سالهای گذشته به نمایندگی از طرف خود به سرپرستی حجاج بیت الله الحرام منصوب می‌نمایم. جنایت تاریخی شکستن احترام حرم امن الهی، که دل مسلمانان متعهد جهان را آتش زد، «1» چیزی نیست که تا ابد بشود آن را فراموش کرد و یا ساکت بود.
در اینجا لازم می‌دانم که از زحمات تمامی دست‌اندرکاران و مسئولین حج و از جناب حجت الاسلام، آقای امام جمارانی- دامت افاضاته- که با تعهد و مقاومت خود موجب سرافرازی جمهوری اسلامی ایران گردیده‌اند و باعث شادی روح شهدا شده‌اند، تشکر کرده و توفیق هر چه بیشتر همه را در خدمت به اسلام و احکام نورانی آن از خداوند خواستارم. و برای شهدای گرانقدر مکه خونینمان، که با اهدای خون خود پرچم سرخ توحید، رسالت و امامت، را در آسمان و زمین به اهتزاز درآوردند، طلب رحمت و مغفرت نموده؛ و برای بازماندگان آنان، که افتخار بزرگی نصیبشان شده است، صبر و اجر مسالت می‌نماید. و السلام علیکم و رحمه الله.
18 شهریور 66
روح الله الموسوی الخمینی‌

«۱»- اشاره به فاجعه قتل عام جمعی از زائران انقلابی ایران و لبنان و پاکستان و ... که به جرم شعار علیه آمریکا و اسرائیل و سر دادن فریاد برائت، در روز ششم ذی الحجه سال ۱۳۶۶ ه. ش. به دست مامورین رژیم آل سعود مظلومانه به شهادت رسیدند و دولت‌های مدعی« حقوق بشر» به خاطر دشمنی‏‌شان با جمهوری اسلامی از کنار این فاجعه بزرگ انسانی بی‌‏تفاوت گذشتند و بلکه به تایید و ارسال پیام تبریک برای ملک فهد پرداختند.


امام خمینی (ره)؛ 18 شهریور 1366
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: