شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

حکم نمایندگی آقای محمد هاشمی در سازمان صدا و سیما، و ردّ شایعات‌

تهران، جماران
تعیین سرپرست سازمان صدا و سیما- رد شایعه دخالت اعضای بیت و دفتر امام خمینی بدون نظر ایشان
هاشمی رفسنجانی، محمد
جلد ۱۷ صحیفه امام خمینی (ره)، صفحه ۵۰۵
بسم الله الرحمن الرحیم‌
بر خلاف انتظار، در صدا و سیمای جمهوری اسلامی اختلافاتی پیش آمد که موجب نگرانی شد. در نتیجه این جانب آقای محمد هاشمی را به نمایندگی از جانب خودم برای به عهده گرفتن کلیه مسئولیتهای مدیر عامل صدا و سیما معیّن نمودم که این دستگاه عظیم، بی‌مسئولیت نباشد. و چون شورای محترم سرپرستی مطالبی دارند و بعضی از آنها را به این جانب نوشته‌اند، و آقای هاشمی نیز مطالبی دارند، لازم است حضرات آقایان:
رئیس محترم جمهور و رئیس محترم دیوان عالی کشور و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی و نخست وزیر محترم- ایّدهم الله تعالی- مطالب طرفین را بدون کوچکترین اغماض رسیدگی نمایند و تصمیم نهایی را بگیرند.
لازم به تذکر است که شنیده شده است، بعضی در بیت این جانب بر خلاف میل من یا بدون اطلاع من کاری انجام می‌دهند. چون این مطلب بر خلاف واقع است، گوینده این نحو مطالب به درگاه خداوند متعال توبه نماید. «1»
- 4 تیر 1362
روح الله الموسوی الخمینی‌
«۱»- در طول دوران رهبری امام خمینی، غالباً کسانی که مواضع امام را با خواستها و نظریات خویش همسو نمی‏دیدند، انگشت اتهام را به سوی دفتر امام و اعضای بیت ایشان، خصوصاً چهره درد آشنای امام و انقلاب، آقای سید احمد خمینی نشانه می‏رفتند و از« کانالیزه شدن» بیت و دفتر و حتی شخص امام سخن می‏گفتند. متاسفانه این اتهام ناروا- که البته از سوی پیروان امام و ملت ایران هیچ گاه پذیرفته نشد- پس از رحلت امام نیز از ناحیه کسانی که در مقطعی از مقاطع انقلاب نتوانستند با امام خمینی همراه باشند، مطرح می‏شود


امام خمینی (ره)؛ 04 تیر 1362
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: