مطلب مرتبط

مسلمین باید خودشان قیام کنندمسلمین باید خودشان قیام کنند
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام به مسلمین و حجاج (شکستن بتها و قدرتهای بزرگ شیطانی زمان)

قم
روز عرفه
شکستن بتها و قدرتهای بزرگ شیطانی زمان
مسلمین جهان و حجاج بیت اللَّه الحرام
جلد ۱۰ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۳۸ تا صفحه ۳۴۰

بسم الله الرحمن الرحیم‌
لَکُمْ فی رَسُولِ اللهِ اسوَهٌ حَسَنَهٌ «2»
3 آبان ماه 58
3 ذی الحجه الحرام 99
صلوات و سلام خداوند بر رسول خدا پیامبر عظیم الشان که یک تنه قیام فرمود در مقابل بت‌پرستان و مستکبرین، و پرچم توحید را به نفع مستضعفین به اهتزاز درآورد، و از قِلت عُدّه و عدد نهراسید، و با عِده قلیل بدون سازوبرگ جنگی کافی و با نیروی ایمان و قوتِ تصمیم بر سرکشان و ستمکاران تاخت، و ندای توحید را در کمتر از نیم قرن بر بزرگترین معموره «3» جهان به گوش جهانیان رساند.
و درود جهانیان و رحمت خداوند متعال بر شما ای زائران بزرگوار بیت الله الحرام که از چهار سوی عالم به سوی خانه خدا، مرکز توحید و محل وحی و مقام ابراهیم و محمد، دو ابرمرد بت‌شکن و پرخاشگر بر مستکبرین شتافتید و خود را به مواقف کریمه‌ای- که در عصر وحی زمینهایی خشک و کوهسارهایی بی‌آب و سبزه، لکن محل هبوط «4» ملائکه الله و هجوم جنود الله و وقوف انبیاء الله و عباد الله الصالحین بود- رساندید. هان! بشناسید این مشاعر «5» بزرگ را، و مجهز شوید از مرکز بت‌شکنی برای شکستن بتهای بزرگ که به صورت قدرتهای شیطانی و چپاولگران آدمخوار در آمده‌اند، و از این قدرتهای تهی از ایمان نهراسید، و با اتکال به خدای بزرگ در این مواقف عظیمه، پیمان اتحاد و اتفاق در مقابل جنود شرک و شیطنت ببندید، و از تفرق و تنازع بپرهیزید وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُم «6» رنگ و بوی ایمان و اسلام که اساس پیروزی و قدرت است با تنازع و دسته‌بندیهای موافق با هواهای نفسانیه و مخالف با دستور حق تعالی زدوده می‌شود، و اجتماع در حق و توحید کلمه و کلمه توحید که سرچشمه عظمت امت اسلامی است، به پیروزی می‌رسد.
ای مسلمانان جهان! چه شد شما را که در صدر اسلام با عده بسیار کم، قدرتهای عظیم را شکستید و امت بزرگ اسلامی- انسانی ایجاد نمودید، اکنون با قریب یک میلیارد جمعیت و دارا بودن مخازن بزرگی که بالاترین حربه است در مقابل دشمن، این چنین ضعیف و زبون شدید؟ آیا می‌دانید که تمام بدبختیهای شما در تفرقه و اختلاف بین سران کشورهای شما و بالنتیجه بین خود شماست؟ از جای برخیزید و قرآن کریم را به دست گرفته و به فرمان خدای تعالی گردن نهید تا مجد خود و عظمت اسلام عزیز را اعاده کنید. بیایید و به یک موعظه خداوند گوش فرا دهید؛ آنجا که می‌فرماید قُلْ انَّما اعِظُکُمْ بِواحِدَهٍ انْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنی‌ وَ فُرادی‌ «7» همه قیام کنید و برای خدا قیام کنید؛ قیام فرادی‌ در مقابل جنود شیطانیِ باطنِ خودتان، و قیام همگانی در مقابل قدرتهای شیطانی. اگر قیام و نهضت، الهی و برای خدا باشد پیروز است. ای مسلمانان جهان وای مستضعفان عالم! دست به دست هم دهید و به خدای بزرگ رو آورید و به اسلام پناهنده شوید، و علیه مستکبران و متجاوزان به حقوق ملتها پرخاش کنید. ای زائران خانه خدا، در مواقف و مشاعر الهی به‌ هم بپیوندید و از خداوند تعالی نصرت اسلام و مسلمین و مستضعفان جهان را بخواهید.
ای گویندگان و نویسندگان! در اجتماعات بزرگ؛ عرفات و مَشْعَر و مِنی و مکه معظمه و مدینه منوره، مسائل اجتماعی و سیاسی مناطق خود را به گوش برادران ایمانی برسانید، و از هم طلب نصرت کنید. ای زائران خانه خدا! توطئه‌های راست و چپ و خصوص امریکای چپاولگر و متجاوز و اسرائیل جنایتکار را به گوش عالمیان برسانید و از آنان استمداد کنید و جنایات این جنایتکاران را بشمارید و به خداوند متعال برای اصلاح حال مسلمین و قطع ایادی جنایتکاران التجا «8» پیدا کنید. و من به خواست خدای قادر، مژده نصرت و پیروزی به شماها می‌دهم. «إنَّهُ عَلی ذلِکَ لَقادِرٌ» «9» و السلام علی رسول الله و علی ائمه المسلمین و علی عباد الله الصالحین و رحمه الله و برکاته.
روح الله الموسوی الخمینی‌

«۱» صحیفه نور، تاریخ را ۳۰/ ۸/ ۱۳۵۸ ثبت کرده که تاریخ صحیح در دستنویس امام، ۳ ذی الحجه ۹۹ برابر با) ۸۵۳۱/ ۸/ ۳( است.«۲»- سوره احزاب، آیه ۲۱:« برای شما رسول خدا مقتدای پسندیده‏ای است».«۳»- ممالک آباد.«۴»- فرود آمدن.«۵»- جمع مشعر: موضع مناسک حج.«۶»- سوره انفال، آیه ۴۶:« و نزاع نکنید که ناتوان شوید و مهابت و قوت شما برود».«۷»- سوره سبا، آیه ۴۶:« بگو که من شما را فقط یک پند دهم که دوتا دوتا یا یک یک برای خداوند قیام کنید».«۸»- پناه بردن، پناهنده شدن.«۹»- بدرستی که خدا بر آن قادر است‏


امام خمینی (ره)؛ 03 آبان 1358

جمله طلایی

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: