مطلب مرتبط

قرائت پیام امام به خانواده‌های شهدا درباره وابستگی صلح جهانی به نابودی مستکبرین توسط حاج احمد آقاانقراض مستکبرینانقراض مستکبریناز عربده آمریکا نترسید!از عربده آمریکا نترسید!پهلوان پنبه!پهلوان پنبه!
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام به خانواده‌های شهدا (صلح جهانی وابسته به نابودی مستکبرین)

تهران، بیمارستان قلب
گردهمایی خانواده شهدای سراسر کشور
صلح جهانی، نابودی مستکبرین
خانواده شهدا
جلد ۱۲ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۱۴۴ تا صفحه ۱۴۵

بسم الله الرحمن الرحیم‌
رحمت سرشار خداوند متعال بر شهدای فضیلت؛ شهدایی که با نثار خون خود درخت با برکت اسلام را آبیاری نمودند. درود فراوان بر معلولین و مصدومین در راه انقلاب اسلامی که ایران را در جهان سربلند نمودند. ما هر روز که می‌گذرد به عمق جنایات شاه مخلوع و پشتیبانان ستمکار او بیشتر پی می‌بریم؛ گر چه معلوم نیست تاریخ هم بتواند تمام این جنایات را ثبت کند. جنایات زورمندان، خارج از فطرت انسانی است. زورمندانی که زندگی ننگین خود و سلطه و ادامه جنایات خویش را در سرکوبی و مرگ دیگران می‌دانند و شهوت ریاست آنان را کور و کر کرده است. عموم مستضعفین باید به هم بپیوندند و ریشه فساد را از کشورهای خود قطع کنند. سلامت و صلح جهان بسته به انقراض مستکبرین است؛ و تا این سلطه طلبان بی‌فرهنگ در زمین هستند، مستضعفین به ارث خود که خدای تعالی به آنها عنایت فرموده است نمی‌رسند.
هان ای مظلومان جهان! از هر قشر و از هر کشوری هستید به خود آیید و از هیاهو و عربده امریکا و سایر زورمندان تهی مغز نهراسید، و جهان را بر آنان تنگ کنید و حق خود را با مشت گره کرده از آنان بگیرید. و هان ای مسلمین! از هر تیره و پیرو هر مذهب که هستید دشمنیِ خانگی را کنار بگذارید و به فرمان قرآن کریم و خدای بزرگ‌ گردن نهید: وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جِمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا «1» خداوند تعالی عزت را برای خود و رسول عظیم الشان خود و مومنین قرار داده است به حکومتهای جابرانه که هستی شما را تحت اختیار دشمنان اسلام قرار داده‌اند بشورید و ممالک خود را از دست این خائنین سیه روی نجات دهید؛ که خداوند با شماست. من به تمام بازماندگان شهدا در راه اسلام تهنیت و تسلیت عرض می‌کنم، و آرزوی سعادت برای همه می‌نمایم. و از خداوند متعال بهبودی معلولین و مصدومین را خواستار، و سلامت و سعادت همگان را امیدوارم.
و السلام علی عباد الله الصالحین.
21 ربیع الاول 400/ 19 بهمن 58
روح الله الموسوی الخمینی‌

«۱»- بخشی از آیه ۱۰۳ سوره آل عمران:« و همگی دست در ریسمان خدا بزنید و پراکنده مشوید»


امام خمینی (ره)؛ 19 بهمن 1358

جمله طلایی

فراز طلایی

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: