شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام به ملت ایران (تجلیل از شهدا، اسرا و جانبازان دفاع مقدس)

تهران، جماران
فرارسیدن ایام مبارکه دهه فجر انقلاب اسلامی
تجلیل از شهدا، اسرا و جانبازان دفاع مقدس
خانواده‌های شهدا، اسرا، مفقودین و جانبازان
جلد ۱۹ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۴۷۴ تا صفحه ۴۷۵

بسم الله الرحمن الرحیم‌
سپاس بی‌پایان از خداوند تبارک و تعالی که با عنایات خاصه خود منت بر ما نهاده و ما را به ملتی که با قیام خونین و انقلاب الهی خویش و روح ایمان و عرفان بر ابرقدرتها تاخته است، سرافراز فرموده است؛ ملتی که با فداکاری ارزشمند، دست ستمگران را از کشور عزیز اسلامی قطع نموده و شرف و استقلال آن را برگردانده است؛ ملتی که مجد و عظمت میهن اسلامی را تجدید و خود را بر مقدرات و سرنوشت خود آزادانه مسلط و حکومت عدل اسلامی را به جای حکومت طاغوت ستمشاهی جایگزین کرده است و اسلام عزیز را بر ملتهای تحت ستم در شرق و غرب عرضه نموده است. رحمت خداوند و سلام و درود صالحان و مخلصان بر روان شهدای بزرگ و نثار جانبازان و مفقودین و اسرای عزیز که با نثار جان و خون و سلامت و دوری از میهن خود، در راه شرف، عزت کشور و اسلام، راه را برای نیل به سعادت دنیا و آخرت باز، خود و ملت خود را در پیشگاه مقدس حق تعالی سرافراز و روسفید نمودند.
اکنون پس از گذشت چندین سال از انقلاب اسلامی شکوهمند و فشارهای جانکاه قدرتمندان و توطئه‌های بی‌امان همه جانبه ستمگران بزرگ و کوچک برای اطفای نور خدا، بحمد الله تعالی با قدرت عظیم روحی و به برکت خون پاک شهدا و جانبازان در راه اسلام، تمام توطئه‌ها خنثی، و کیْد ستمگران به خودشان برگشت و بارقه با عظمت اسلام در جهان رو به گسترش است و وعده خداوند متعال بر امامت و وراثت مستضعفان، گویی‌ نزدیک است. و بحمد الله تحلیلهای علیل وابستگان به بلوک شرق و غرب بیخبر از اسلام و قدرت ملتهای اسلامی، غلط از کار درآمد و جمهوری اسلامی ایران با قدرت عظیم خود که از موهبتهای الهی نشات می‌گیرد، به راه خود که همان راه مستقیم اسلام است به پیش می‌رود. خداوندا! تو این تحول عجیب را در ملتی که می‌رفت فدای امیال جهانخواران- به وسیله وابستگان آنان، این بردگان بی‌چون و چرا- شود، ایجاد فرمودی و منت بر این ملت تحت ستم در طول تاریخ نهادی و ما را از ذل بردگی غیر به عز عبودیت خود رساندی و ملت عزیز را الگو برای همه مستضعفان جهان قرار دادی.
بارالها! این کشور، وابسته به رسول اکرم- صلی الله علیه و آله- و اهل بیت گرامی او است، و کشور حضرت بقیه الله- ارواحنا لمقدمه الفداء- است، به حرمت آنان در بارگاه قدس تو، عنایات خود را مستدام بدار! و پیروزی نهایی را بزودی نصیب رزمندگان عزیز فرما! و شهدای عزیز و جانبازان مکرم را از رحمت خود نصیب وافر عنایت فرما! و به رزمندگان آنان و خاندان اینان صبر و اجر مرحمت فرما! و اسرا و مفقودان ما را با سلامت به کشور خود بازگردان! و راهیان عزیز کربلا، این سلحشوران فداکار در راه حق را به مقصد والای خود برسان! و دست ستمکاران را از کشورهای اسلامی کوتاه فرما! و اخلاص و عز بندگی خود را به ما عنایت فرما! و صلوات بی‌پایان بر انبیای عظام، خصوصاً سید آنان- صلی الله علیه و آله و سلم- و به اولیای معظم بویژه خاتم آنان- روحی فداه- نثار فرما! و ما را از شرّ شیطان و نفس اماره نجات ده! «انَّکَ وَلِیُّ النِّعَم». «1»
روح الله الموسوی الخمینی‌

«۱»- در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز« انقلاب اسلامی و شهادت» در ششمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور جمع زیادی از خانواده‏های ایثارگران و مردم تهران و مسئولین لشکری و کشوری و میهمانان خارجی در« بهشت زهرا»- تهران، مزار شهیدان برگزار گردید، پیام امام خمینی توسط آقای سید احمد خمینی قرائت شد


امام خمینی (ره)؛ 17 بهمن 1364

فراز طلایی

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: