مطلب مرتبط

شهید محلاتی از یاران باوفای اینجانب و از سختی کشیدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامی بودشهید محلاتی از یاران باوفای اینجانب و از سختی کشیدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامی بود
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

حکم انتصاب آقای عبد اللَّه نوری به سمت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران‌

تهران، جماران
تعیین نماینده در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
نوری، عبد اللَّه
جلد ۲۱ صحیفه امام خمینی (ره)، از صفحه ۳۱۳ تا صفحه ۳۱۴
بسمه تعالی‌
جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبد الله نوری- دامت افاضاته‌
با یاد و گرامیداشت خاطره فداکاریهای یکی از سرداران بزرگ نهضت اسلامی ایران، مرحوم شهید حجت الاسلام آقای حاج شیخ فضل الله محلاتی، که از یاران باوفای این جانب و از سختی‌کشیدگان دوران مبارزات خونبار انقلاب اسلامی ایران و همچنین مردی صالح و فداکار و برادری دلسوز برای پاسداران عزیز انقلاب اسلامی بود، که خدایش او را رحمت کند و در جوار خود پذیرایش گردد، و با تشکر از زحمات قائم مقام ایشان، جناب حجت الاسلام آقای عراقی، «1» که فردی متدین و صالح که در کوران جنگ و جهاد خدمات قابل تحسینی انجام داده است و ان شاء الله از این پس چون گذشته در خدمت اسلام و ایران و انقلاب اسلامی خواهند بود، این جانب جنابعالی را، که فردی هستید فاضل، متدین، مبارز، متقی و با فهم سیاسیِ بسیار خوب و علاوه بر آن از خانواده محترم شهدا که خود افتخاری است بزرگ، می‌باشید، به نمایندگی از جانب خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب می‌نمایم. لازم است مسائلی را به شما و فرزندان عزیزم در سپاه گوشزد نمایم:
1- وظایفی که در قانون به عهده شما گذاشته شده است باید دقیقاً مراعات گردد و شما به هیچ وجه نباید از آن چشم‌پوشی کنید. فرزندان سپاهی‌ام نیز نباید از قانون کوچکترین تخطی بنمایند.
2- نمایندگی شما در سپاه پاسداران اعم از لشکری و کشوری و وزارت سپاه می‌باشد. لذا کلیه مسائل فرهنگی، عقیدتی- سیاسی و فکری و فعالیتهای تبلیغاتی و انتشاراتی و حفاظت اطلاعات و مسائل قانونی دیگر زیر نظر شماست، و شما باید هدایت تمامی موارد مذکور را به عهده بگیرید.
3- تمامی فرزندان عزیزم در سپاه، اعم از فرماندهان و سایرین، هماهنگیهای لازم را با نماینده محترم این جانب داشته و دارند، و تخطی از آن با عکس العمل روبه خواهد شد.
4- از این پس تایید عزل و نصب فرماندهان سپاه پاسداران با شماست.
5- از آنجا که شما نماینده این جانب در جهاد سازندگی هم می‌باشید، از خداوند متعال می‌خواهم تا با هماهنگی سپاه و جهاد بتوانید این دو نهاد مقدس انقلاب را یار و همکار یکدیگر نمایید تا بهتر بتوانند به اسلام و انقلاب و ایران خدمت کنند.
توفیق و تایید شما را از خداوند تعالی آرزومندم. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
18/ 12/ 67
روح الله الموسوی الخمینی‌
«۱»- آقای محمد محمدی عراقی.


امام خمینی (ره)؛ 18 اسفند 1367
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: