مطلب مرتبط

شکست قدرت‌هاشکست قدرت‌ها
شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام تشکر به رئیس جمهور الجزایر (تبریک سالگرد پیروزی انقلاب)

تهران، جماران
پاسخ پیام تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
شاذلی بن جدید (رئیس جمهور الجزایر)
جلد ۲۱ صحیفه امام خمینی (ره)، صفحه ۳۱۶

توضیح تاریخی

  • سلمان رشدی نویسنده هندی‌تبار با تعدادی احادیث جعلی، وحی بودن تمام قرآن را در کتابش دروغ خواند. انتشار کتاب آیات شیطانی، مسلمانان جهان را خشمگین کرد و آنچه باعث افروختن این خشم می‌شد، حجم تبلیغ و توزیع عجیبی بود که غربی‌ها برای این کتاب انجام دادند. ر.ک. دایره‌المعارف مصوّر تاریخ زندگی امام خمینی، جعفر شیرعلی‌نیا، نشر سایان، صفحه 430.

بسم الله الرحمن الرحیم‌
حضرت آقای شاذلی بن جدید، رئیس جمهور دموکراتیک خلق الجزایر
پیام تبریک آن جناب به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران واصل و موجب تشکر گردید. ملت بزرگ و سربلند ایران اسلامی در این ده ساله به همه مسلمانان و ملل در بند جهان نشان داد که با اتکال به خدای تعالی و استقامت و پایداری در مقابل توطئه‌ها و مشکلات می‌توانند بزرگترین قدرتهای جهان را به شکست و تسلیم وادارند.
و امید است سایر ملتهای اسلامی نیز با الهام‌گیری از همین شیوه به جنگ دشمنان اسلام رفته و بر آنان پیروز شوند و اجازه ندهند دشمنان آنها این گونه مقدسات اسلام را ملعبه قرار داده و مورد اهانت قرار دهند. و متاسفانه بسیاری از زمامداران کشورهای اسلامی از کنار یک چنین توطئه بزرگی بی‌تفاوت گذشته و به وظیفه اسلامی و دینی خود نیز در حکم به اعدام توطئه گران امثال نویسنده کتاب آیات شیطانی و حامیان او عمل نکردند.
از خدای تعالی بیداری همه ملل اسلامی را مسالت دارم. و السلام علیکم.
21 اسفند ماه 67
روح الله الموسوی الخمینی‌امام خمینی (ره)؛ 21 اسفند 1367
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: