شناسه مطلب صحیفه
نمایش نسخه چاپی

پیام به ملت ایران و مسلمانان جهان در روز عید سعید قربان (اعلای کلمه اسلام)

تهران، جماران
عید سعید قربان
لزوم بسیج مسلمین جهان برای اعلای کلمه اسلام
ملت ایران، مسلمانان جهان
جلد ۱۵ صحیفه امام خمینی (ره)، صفحه ۲۷۷
بسم الله الرحمن الرحیم‌
حلول عید سعید قربان را که از اعیاد بزرگ اسلام و میعادگاه پیامبران عظیم الشان، از حضرت ابراهیم تا حضرت محمد- صلی الله علیه و آله و سلم- بنیانگذاران توحید و عدالت و رهبران صراط مستقیم عبودیت است به ملت ایران و مسلمانان جهان تبریک عرض می‌کنم، و از خداوند متعال می‌خواهم که مسلمانان جهان را برای بپاداشتن سنت انبیای عظام بیدار فرماید و در راه حصول هدف انبیا که فرزندان و عزیزان خود را فدای آن می‌نمودند بسیج نماید تا با همت همگان پرچم توحید در فضای سراسر جهان به اهتزاز درآید، و دست قدرتهای چپاولگر از بلاد مسلمین و مستضعفین کوتاه گردد. در این سال، این عید برای مسلمانان از آن جهت مبارکتر است که در آستانه آن فرعون مصر «1» رهسپار کوی فرعونیان گردید، و برای ایران به علاوه از آن جهت که قوای شیطانی صدام رو به زوال و شیاطین پیوسته امریکا رو به اضمحلال است.
این جانب به همه مسلمانان و ملت عزیز ایران از پیروزی‌های پی در پی تبریک [عرض می‌کنم‌] و سعادت و سلامت همگان را خواستارم. و امید است با انتصاب آقای رئیس جمهور «2» و همت همه ارگانها مشکلات ایران رفع گردد. و السلام علی عباد الله الصالحین.
روح الله الموسوی الخمینی‌
«۱»- اشاره به هلاکت انور سادات( رئیس جمهور مصر) توسط خالد اسلامبولی و همرزمان مسلمان مصری او«۲»- در روز صدور پیام فوق، ۱۷/ ۷/ ۱۳۶۰، مراسم تنفیذ حکم سومین رئیس جمهور اسلامی ایران، آقای سید علی خامنه‏ای که پس از شهادت آقای محمد علی رجایی، در انتخابات ۱۰ مهر ۱۳۶۰ از سوی مردم ایران انتخاب شده بود، در حضور امام خمینی برگزار گردید


امام خمینی (ره)؛ 17 مهر 1360
 

دیدگاه ها

نظر دهید

اولین دیدگاه را به نام خود ثبت کنید: